I finally added up how much we spent on educating our family this year. I sure am glad I'm done! These numbers include fees, donations, class parties, field trips, field day, lunch bought at school once a week, tuition for me, supplies, and items I was asked to send to school. The only thing I didn't keep track of was how much I spent on lunch from home.
Wendy $916.51
Jamie $234.02
Katherine $276.26
Ethan $250.14
Total $1,676.93
Just the children $760.42